Atrakcje Belgii

Atrakcje Brukseli w Belgii

Atrakcje Brukseli w Belgii

·      Czarna Wieża, pozostałości po średniowiecznych fortyfikacjach;

·      Park Brukselski z Pałacem Królewskim oraz Pałacem Narodów --siedzibą parlamentu.

·      Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych, gdzie znajdują się obrazy najwybitniejszych malarzy europejskich;

W Brukseli znajduje się siedziba Unii Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, NATO.

Jest tutaj aleja imienia Ignacego Mościckiego.

Odwiedź Brukselę przez cały rok, ale zimy bywają surowe i wilgotne.

Atrakcje Brukseli, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Brukseli w Belgii

Bruksela nie jest jedynie kosmopolityczną, stolicą Belgii, ale. również ważnym ośrodkiem politycznym na świecie, znajduje się tu siedziba NATO i Unii Europejskiej. Tu ma. swoją siedzibę belgijski parlament oraz mieści się Pałac Królewski.

Miasto rozwinęło się jako ośrodek tkactwa i ważne centrum handlowe w średniowiecznej Brabancji. W 1695 Bruksela została doszczętnie zniszczona przez Francuzów. W 1830 Belgia została niepodległym państwem. W XIX wieku miasto zostało przebudowane, ocalało jedynie kilka budynków pochodzących z okresu przed modernizacją. Prawdopodobnie właśnie dlatego dla mieszkańców Brukseli tak ważna jest tradycja historyczna. idealnym przykładem architektury z czasów przed rewolucją francuską jest. brukowany Grand Place —plac, wokół którego usytuowane są stare domy kupieckie oraz gotycki ratusz, widowiskowo oświetlany nocą.

Inne ciekawe budynki, które warto zobaczyć, to: dwa pałace królewskie, katedra św. Michała. i św. Guduli z organami autorstwa Gerharda Grenziga, wieloma barokowymi rzeźbami i przepięknymi witrażami. Oczywiście żadna wycieka po Brukseli nie może się obyć bez zobaczenia najbardziej znanego na świecie posągu z brązu: Manneken Pis. Fontanna z postacią nagiego siusiającego chłopca jest symbolem miasta. Innym symbolem stolicy Belgii jest Atomium —model kryształu żelaza zbudowany na wystawę Expo w 1958.

Mocną stroną miasta jest, kultura. Blisko setka muzeów zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów. Fani zakupów obowiązkowo powinni odwiedzić elegancką Galerię św. Huberta, gdzie poza sklepami znajdują się również liczne bary oraz pijalnie piwa i czekolady. Bruksela leży na obszarze dwujęzycznym, co odzwierciedla etniczną. różnorodność całego kraju, większość ludności posługuje się jednak językiem francuskim, a nie niderlandzkim.

 

Atrakcje Mechelen w Belgii

Atrakcje Mechelen w Belgii

·      Technopolis, nowoczesne centrum nauki i technologii;

·      't Groen Waterke, resztki znajdujących się kiedyś w mieście kanałów;

·      kościół św. Jana Ewangelisty z „Pokłonem Trzech Króli" pędzla Rubensa,

·      katedra św. Rumbolda, znajdująca się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO;

·      jedna z najpiękniejszych bazylik na świecie, bazyliki Najświętszej Marii Panny z Hanswijk;

Mechelen to miasto dzwonów.

Odwieź Mechelen o każdej porze roku, jednak zimą niektóre atrakcje mogą być zamknięte.

Atrakcje Mechelen w Belgii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Mechelen w Belgii

Mechelen jest. miastem położonym w holenderskojęzycznej części Belgii, między Antwerpią, a Brukselą. Niech cię nie zmyli park przemysłowy na południu i szereg biurowców na północy. Miasto posiadu niesamowity urok oraz przepiękną średniowieczną starówkę. Jest ona perełką architektoniczną i skupiskiem starych budowli. Warto wspiąć się po 514 stopniach na wieżę katedry św. Rumbolda, aby zobaczyć najlepszy widok w mieście.

Korki uliczne są jedynie na klimatycznym rynku, dlatego radzimy wybrać się na zwiedzanie miasta pieszo. W kilka minut znaleźć się można w miejscu, gdzie do zobaczenia .jest co najmniej trzysta zabytków, w tym osiem historycznych kościołów oraz parę innych imponujących budowli, które przypominają o randze, jaką miało to miasto w średniowieczu. Mechelen otrzymało prawa miejskie w 1303, od tego czasu zaczął się tu szybki rozwój handlu i przetwórstwa wełny. Jest. tu mnóstwo muzeów, niektóre bardzo zaskakujące, każdy znajdzie coś dla siebie: Muzeum Zabawek dla dzieci, okazałe Muzeum Zegarów, a także Muzeum Holocaustu. W dawnym pałacu Małgorzaty York obecnie znajduje się teatr. Wart, uwagi jest, również pałac Małgorzaty Habsburg, najstarszy budynek w stylu renesansowym na północ od Alp.

Dla osób lubiących nowinki techniczne powstało Technopolis —interaktywne centrum. gdzie można oglądać wystawy, od których włosy stają dęba... dosłownie. Liczne ogrody botaniczne sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednym z ciekawszych jest park Vrijbroek z pięknymi daliami i ogrodem różanym.

 

 

Atrakcje Antwerpii w Belgii

Atrakcje Antwerpii w Belgii

·      dzielnica szlifierzy diamentów, niedaleko stacji kolejowej.

·      Kolejowa Katedra, przepiękna architektonicznie główna stacja kolejowa;

·      Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych z obrazami Rubensa, Van Dycka i Breugela;

·      trzy obrazy o tematyce religijnej pędzla Petera Paula Rubensa w katedrze Najświętszej Marii Panny, jednej z największych budowli sakralnych na świecie;

W 1920 w Antwerpii obyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Odwiedź Antwerpię poza sezonem, ale trzeba pamiętać, że zimą część atrakcyjnych miejsc może być nieczynna.

Atrakcje Antwerpii w Belgii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Antwerpii w Belgii

Antwerpia leży na prawym brzegu rzeki Skaldy, która wpływa do Morza Północnego. Dzięki położeniu miasto szybko stało się drugim co do wielkości portem europejskim. Antwerpia jest również centrum światowego handlu diamentami.

Antwerpia rozwinęła się jako miasto handlowe w XVI wieku. Obecnie wzdłuż nadbrzeża rozrasta się przemysł petrochemiczny, a do portu przez całą dobę zawijają wielkie kontenerowe statki. Choć miasto nie jest naturalnym celem podróży turystycznych, turyści znajdą w Antwerpii ofertę bogatego życia nocnego, wyśmienite jedzenie oraz możliwość zakupu towarów najwyższej jakości.

Na miejskiej starówce można oglądać wiele Średniowiecznych domów kupieckich. W centrum znajduje się katedra Najświętszej Marii .Panny z XIV wieku, górująca nad niską zabudową miejską, a jej wnętrze kryje obrazy Rubensa m.in. „Zdjęcie z krzyża". Obrazy Rubensa znaleźć można praktycznie w każdym kościele w mieście. Warto wybrać się do muzeum Rubensa w Antwerpii w kamienicy, która nie-gdyś należała do niego,

Stacja kolejowa Antwerpia Centralna, z neoklasycystyczną fasadą i szklaną kopułą, jest świetnym przykładem architektury kolejowej. Miłośnicy sztuki muszą wybrać się do Królewskiego Muzeum Sztuk Pięknych, które posiada kolekcję dzieł holenderskich mistrzów. Miejskie zoo, założone 1843, mieści blisko cztery tysiące gatunków zwierząt.

 

 

Atrakcje Gandawy w Belgii

Atrakcje Gandawy w Belgii

·      słynne gandawskie wystawy kwiatów, odbywające się jedynie raz na 5 lat;

·      dziesięciodniowy festiwal gandawskiego organizowany w lipcu.

·      Grayensteen, „zamk hrabiów", przebudowany w 1180 - obecnie można tu oglądać kolekcję narzędzi tortur;

·      katedra św. Bawona z Ołtarzem Gandawskim Huberta i Jana van Eycków, najwybitniejsze dzieło późnego średniowiecza;

Gandawscy piekarze sprzedają bułeczki nazywane mastle, które mają uodparniać na wściekliznę.

Odwiedź Gandawę wiosną, kiedy możesz poczuć niepowtarzalną atmosferę tego średniowiecznego miasta, gdy jest ciepło.

Atrakcje Gandawy w Belgii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Gandawie w Belgii

Trudno nie zakochać się w Gandawie, mieście z romantyczną architekturą. Położona u ujścia rzeki Leie do Skaldy swą historią sięga do najdawniejszych czasów, kiedy to w VII wieku mnich Armand postanowił nawrócić mieszkające na tym obszarze ludy. Po najeździe Wikingów miasto chyliło się ku upadkowi. Jednak dzięki flandryjskim hrabiom odzyskało swoją pozycję.

Gandawa z czasem stała się jednym z największych miast Europy. Gandawa jest jednym z kilku belgijskich miast, które w bardzo dobrym stanie przetrwały obie wojny. Niewiarygodne jest, jak wiele starych budynków, dróg, brukowanych ulic oraz kanałów ocalało z czasów średniowiecza. Wszystko to sprawia, że miasto jest perełką. pośród innych miast Belgii i nie da się tu nie poczuć jego niesamowitej atmosfery. Domy kupieckie na nadbrzeżu tworzą nadzwyczajnie malowniczy obrazek. W mieście znajduje się wiele kościołów. Warte uwagi są przede wszystkim: kościół św. Jakuba i gotycki kościół św. Mikołaja. Trzy stare wieże dominujące nad miastem to wieża katedralna, wieża z kościoła św. Mikołaja oraz dzwonnica. Widoku z mostu Grasburg nie można przegapić nocą!

W Gandawie znajdują się wykwintne restauracje i kafejki oraz interesujące małe sklepiki, ale Gandawa jest głównie miastem kultury. Pocztówkowe widoki uzupełniają ciekawe muzea i okresowe festiwale, przypominające, że komercyjny charakter miasta należy już do przeszłości.

 

 

Atrakcje Namur w Belgii

Atrakcje Namur w Belgii

·      wycieczka łodzią po rzece, która pozwala odkryć urok miasta;

·      miejscowe kasyno - sprawdź, czy dopisze ci szczęście!

·      Grognon (Świńska Głowa) - ruiny pierwszej osady z czasów rzymskich;

W Namur znajduje się siedziba parlamentu Walonii.

Odwiedź Namurprzez cały rok, jednak zimy mogą być chłodne

Atrakcje Namur w Belgii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Namur w Belgii

Stolica belgijskiej Walonii leży u ujścia rzeki Sambry do Mozy, a jej historia sięga jeszcze czasów Cesarstwa Rzymskiego. Stan obecny ustalił się w średniowieczu, kiedy masywne fortyfikacje zdominowały okolice obu rzek. Parę razy przebudowywane, nadal pozostają najbardziej charakterystycznym obiektem w mieście. Z czasem miasto Namur stało się bardziej otwarte i zaczęło przyciągać turystów.

Namur oryginalnie ulokowane na północnym brzegu Mozy, obecnie jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i biznesowym oraz skrzyżowaniem wielu linii kolejowych. Mimo wielkich strat jakie Namur poniosło w I wojnie światowej (dzielnie się broniło, jednak w 1914 zostało zdobyte przez Niemców) oraz w II, nadal ma swój niesamowity urok. Wąskie, brukowane uliczki, przepiękna nadbrzeżna architektura oraz stare budynki sprawiają, że ma ono niespotykany klimat. Stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Katedra St. Aubain czy XVIII-wieczny Pałac Biskupi to tylko jedne z wielu miejsc, które należy zobaczyć w tym Namur. Muzeum Archeologiczne mieście się na brzegu Sambry, innym ciekawym muzeum jest Muzeum Sztuk Starodawnych (eksponaty od XI do XVII wieku).

Miasto jest, dumne z atmosfery oraz wysokiej jakość życia. Znajduje się tu wiele alejek z butikami (dla miłośników zakupów), a ci, którzy chcą się jedynie zrelaksować, mogą usiąść w jednej z kawiarni lub zjeść restauracji smaczny posiłek. Sklepy są zazwyczaj malutkie i urządzone w staromodnym stylu, a w Namur - na szczęście - nie ma wielkich supermarketów.

 

 

 

Inne ogłoszenia

Informacje dot. plików cookies

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.