Atrakcje Brazylii

Atrakcje Rio de Janerio w Brazylii

Atrakcje Rio de Janerio w Brazylii

 • Kolej linowa na szczyt Głowa Cukry;
 • Zachód słońca oglądany z plazy Ipanema lub z Głowy Ckurku
 • przejażdżka tramwajem wzdłuż starego akweduktu w Arcos dal Lapa.
 • Unikaj favelas.
 • Odwiedź Rio de Janeiro wiosną lub jesienią.

Atrakcje Rio de Janerio w Brazylii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Rio de Janerio w Brazylii

Rio de Janeiro, choć nie jest stolicą Brazylii, jest najważniejszym miastem w kraju. Rio jest jednym z najbardziej obleganych ceIów turystycznych na świecie. Najbardziej charakterystycznymi miejscami - Rio de Janeiro są: góra Głowa Cukru i statua Cristo Redentor (pomnik Chrystusa Zbawiciela) na górze Corcovado. Nie jest to na pewno miasto dla ludzi ceniących spokój i ciszę. Tutaj można się wprost: zachłysnąć, życiem - nawet plaże, takie jak Copacabana i Ipartema, są raczej miejscem imprez, a nie spokojnego relaksu.

Najstarsza część Rio de Janeiro znajduje się w centrum miasta. Znajduje się tu najwięcej historycznych budynków oraz większość muzeów i atrakcji. W południowej części miasta znajdują się plaże wychodzące na Atlantyk. Copacabana jest miejscem największej noworocznej imprezy w mieście, odbywają się tu również pokazy sztucznych ogni. Północna część Rio de Janeiro to głównie park Quinta de Boa Vista z Pałacem Królewskim w którym ma swoją siedzibę :Muzeum Archeologii, Etnologii Naturalnej .W tej strefie znajdują się dwa fragmenty miejskiego lasu tropikalnego. Rio de Janeiro o jedno z nielicznych miast na świecie, w k™órych można uprawiać wspinaczkę.

Oczywiście z Rio de Janeiro najbardziej kojarzy się słynny karnawał, zaczynający się w Ostatki. Wszystkie szkoły samby przywdziewają kolorowe kostiumy i pokazują swoje umiejętności, tańcząc i robiąc jak najwięcej hałasu. W ciągu roku bujność życia nocnego jest orównywalna do tej w karnawale.

Rio de Janeiro jest atrakcyjnym miejscem turystycznym i przyciąga przyjezdnych dźwiękami samby.

Atrakcje Sao Luis w Brazylii

Atrakcje Sao Luis w Brazylii

 • Sao Luis ma największą i najlepiej zachowaną spuściznę kolonialnej architektury portugalskiej w całej Ameryce Łacińskiej.
 • Odwiedź Sao Luis kiedy tylko możesz.

Atrakcje Sao Luis w Brazylii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Sao Luis w Brazylii

Posadowione na wyspie o tej samej nazwie w Baia de Sao Marcos, ,Sao Luis było z początku fortem, wybudowanym w 1612 przez Francuzów, ale podbitym trzy lata później przez Portugalczyków. Historyczne centrum Sao Luis, wpisane w 1997 na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ze względu na swoje walory kulturowe, pozostaje całkowicie w stylu portugalskim. Najbardziej wyróżniającą się cechą tej XVII-wiecznej architektury są przepiękne, wzorzyste, biało-niebieskie, płytki pokrywające większość budynków, jak również kute balkony z kraty w bramach. Zapaść ekonomiczna, która miała tu miejsce w początkach XX wieku, uchroniła budynki przed przebudową, co stało się w wielu innych miastach. W ostatnich trzydziestu latach skupiono się na odrestaurowaniu budynków i przewróceniu im dawnej świetności.

Region ten najbardziej znany jest, z Tambor de Mina — lokalnej wersji afro-brazylijskiej religii zwanej candomble. Tambor de Crioula to popularny zbiorowy taniec kobiecy, przy akompaniamencie bębnów, a tutejszy styl capoeira jest uważany za najbliższy tradycyjnej sztuce walki.

Popularnym miejscowym wydarzeniem jest Bumba Meu Boi. W okresie między świętami wielkanocnymi a czerwcem odbywają się w całym Sao Luis występy teatrów komediowych. Można zobaczyć postaci osadników, czarownice, Indian i czarnych niewolników.

Atrakcje Recife w Brazylii

Atrakcje Recife w Brazylii

 • wspaniałe budynki w Marco Zero;
 • rynek starego miasta;
 • plaża Boa Viagem;
 • karnawał;
 • nurkowanie w przybrzeżnych rafach;
 • Instytutu Ricardo Brennand;
 • światowe dziedzictwa kultury jakim jest pobliska Olinda.
 • Recife to po portugalsku rafa.
 • Odwiedź Recife kiedy tylko możesz.

Atrakcje Recife w Brazylii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Recife w Brazylii

Recife znane jest, ze swoich wspaniałych plaż: Boa Viagem, Candeias, Piedade i Pina. Recife leży w miejscu, gdzie trzy rzeki wpadają do Atlantyku, na wielu nisko położonych wyspach i dlatego nazywane jest brazylijską Wenecją.

Założone w 1537, Recife przez długi czas było głównym ośrodkiem eksportu trzciny cukrowej. Bogactwo pozwoliło na powstanie wielu barokowych budowli sakralnych, z których Recife dziś słynie, wybudowano m.in. klasztor Franciszkanów, ze złotą kaplicą, nazywaną najpiękniejszym kościołem w Brazylii. To ostentacyjne używanie złota do dekoracji robi oczywiście wrażenie. Katedra.— Sao Pedro Dos Clerigos — jest repliką rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore, a pozostałe świątynie również, warte są zobaczenia.

W Recife są tuziny muzeów zajmujących się takimi tematami, jak kolejnictwo, archeologia, historia naturalna, socjologia, ceramika, historia militarna, abolicjonizm, rzeźby Francisco Brennarda, sztuka nowoczesna i sakralna. Muzeum miejskie w Cinco Pontas Fort, prezentuje historię regionu, a muzeum stanowe — Musen do Estado de Pernambuco ma pokaźną kolekcję sztuki.

Recife jest, gospodarzem kilkunastu popularnych festiwali. Odbywa się tutaj zabawa karnawałowa Galo da Madrugada, ale także Noite dos Tambores Silenciosos (Noc Cichych Bębnów), ku czci niewolników, którzy zmarli w więzieniach. W środku zimy ponad dwutygodniowa Festa Junina pozwala nacieszyć się sztucznymi ogniami, ogniskami, tańcami i ubiorami ludowymi.

Atrakcje Manaus w Brazylii

Atrakcje Manaus w Brazylii

 • wycieczka piesza lub łodzią do lasu tropikalnego, by doświadczyć mnogości ptaków, niezliczonych ilości kwiatów, drzew, gadów i małp;
 • wycieczka łodzią do wodospadów Paricatuba, usytuowanych na rzece Negro;
 • doroczny festiwal Boi Manaus, 24 października, organizowany dla uczczenia nadania praw miejskich -lokalna kuchnia, muzyka, tańce i wspaniale kostiumy - poczuj latynoskiego ducha zabawy!;
 • plaże Ponte Negra.
 • Odwiedź Manaus o każdej porze roku.

Atrakcje Manaus w Brazylii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Manaus w Brazylii

Manaus zostało założone w 1669 jako fort, w miejscu gdzie rzeka Rio Negro wpada do Amazonki, Manaus jest dzisiaj kosmopolitycznym, tętniącym życiem miastem. W okresie rozkwitu gospodarczego, kiedy kauczuk był podstawowym towarem eksportowym Brazylii, powstało w Manaus kilkanaście pięknych budynków, m. in.: Mercado Municipal (targowisko miejskie), kopia słynnego paryskiego centrum handlowego Les Halles, i budynki celne. Główną atrakcją Manaus jest jednak budynek Opery Amazońskiej (Teatro Amazonas), kopia Opery Paryskiej z bogato zdobioną kopułą i kandelabrami wewnątrz. Znajduje się tu również niewielkie muzeum.

W Manaus odbywa się dużo różnych imprez jazzowych, teatralnych, filmowych, festiwali operowych, a w szczególności festiwal samby w październiku. Pod koniec każdego miesiąca organizowana jest lokalna impreza Boi Manaus. Pałac Rio Negro, obecnie ośrodek kultury i siedziba teatru, został wybudowany przez niemieckich farmerów. Pewnym kuriozum jest Museu de Cienias Naturais da Amazonia (muzeum nauk przyrodniczych), prywatne muzeum poświęcone dzikiej przyrodzie tego kraju, którą można oglądać w rezerwacie INPA.

Manaus jest bazą wypadową wycieczek w górę Rio Negro, mających na celu zobaczenie dorzecza Amazonki i lasów tropikalnych. Zoo CIOS jest miejscem, gdzie można zobaczyć zwierzęta pozostające pod ochroną. Na terenie uniwersytetu stanowego znajduje się spory obszar lasu tropikalnego. Od dziko żyjącej przyrody po życie nocne, od przepięknej architektury do cudownych lasów tropikalnych — Manaus ma coś do zaoferowania każdemu, kto się tu zjawi.

Atrakcje Salvador da Bahia w Brazylii

Atrakcje Salvador da Bahia w Brazylii

 • karnawał;
 • kupno lokalnych wyrobów rzemieślniczych;
 • rajskie plaże, szczególnie tych na wyspie ltaparica;
 • Muzeum Gastronómico da Bahia.
 • Candomble, to afrykańska religia praktykowana w Brazylii. Przywieźli ją afrykańscy niewolnicy, którzy przybyli tu w 1549.
 • Odwiedź Salvador da Bahia o każdej porze roku.

Atrakcje Salvador da Bahia w Brazylii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Salvador da Bahia w Brazylii

Salvador da Baia de Todos os Santos (jak brzmi pełna, historyczna nazwa miasta), trzecie co do wielkości miasto Brazylii, Słynie ze swojej architektury, kuchni i muzyki. Historyczne centrum Salvador da Bahia zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1985, ze względu na budowle wzniesione tu między XVII a XIX wiekiem. Salvador da Bahia było pierwszą kolonialną stolicą, z wyraźnym podziałem między obszarami handlowymi w niższych dzielnicach a rezydencjami oraz budynkami rządowymi i religijnymi w górnej części miasta, leżącej ponad stromą skarpą. Obie dzielnice zostały połączone w 1873 przez widowiskową windę Elevador Lacerda.

Chociaż Salvador da Bahia nie jest tak sławne jak Rio, karnawał jest tu celebrowany z nie mniejszym entuzjazmem i ma dodatkowo lekko afrykański charakter. Święto Nosso Senhor do Bonfim również jest ważne.

Kościół Nosso Senhor do Bonfim jest jednym z najpiękniejszych w historycznej części miasta. To urzekający budynek w stylu rokokowym z neoklasycystycznym wnętrzem. Klasztor i kościół Sao Francisco prezentują styl barokowy, podczas gdy katedra jest w stylu manierystycznym. Wiele z bogatych budynków pochodzi z czasów, kiedy portugalska rodzina królewska zamieszkała tu po ucieczce przed Napoleonem.

Połączenie dwóch kultur, afrykańskiej i brazylijskiej, widać szczególnie w kulinariach i zjawisku capoeira, stylu walki, w którym ruchy są, rytmiczne, wręcz taneczne, posiadającym swoją, odrębną muzykę i instrumenty pochodzące z subsaharyjskiej części Afryki. Salvador da Bahia jest pięknym miastem, serdecznym i przyjaznym, z bogactwem zabytków i muzeów. Jedna wizyta w tym mieście to zbyt mało.

Inne ogłoszenia

Informacje dot. plików cookies

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.