Atrakcje Hiszpanii

Atrakcje Madrytu w Hiszpanii

Atrakcje Madrytu w Hiszpanii

 • Muzeum Prado;
 • Pałac Królewski;
 • park Buen Retiro;
 • Biblioteka Narodowa;
 • Muzeum Archeologiczne;
 • Muzeum Lazaro Galdiano.
 • Cztery wieżowce w strefie Business Arena są najwyższe w całej Hiszpanii.
 • Odwiedź Madryt od maja do października, chociaż urok miasta jest wart zobaczenia w każdym czasie

Atrakcje Madrytu w Hiszpanii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Madrycie w Hiszpanii

Madryt, położony nad rzeką Manzanares, między Wyżyną Kastylijską a basenem rzeki Tag, jest stolicą Hiszpanii i ważnym ośrodkiem finansowym, kulturalnym i politycznym Półwyspu Iberyjskiego. Szybko rozwijający się pod rządami. Filipa II, z zacofanego, mało znanego XVI-wiecznego miasta stał się centrum politycznym i miejscem ze wspaniałą, zaskakująco spójną architekturą.

Madryt jest europejską stolicą miłośników sztuki. To tu znajdują się trzy słynne muzea: muzeum Prado, z pracami Velazqueza i Goi: muzeum Thyssen Bornemisza, posiadające bogate zbiory prywatnych kolekcji oraz Reina Sofia ze znanymi dziełami, w tym obrazem Pabla Picassa — „Guernica".

Miasto posiada również bardzo nowoczesną infrastrukturę i młodzieńczą atmosferę. Gwarne kawiarenki, wtopione w miejsca handlowe i place, oraz bary z przekąskami kuszą na każdym rogu ulicy smakowitymi zapachami, a wibrujące życie nocne może trwać aż do porannych ulicznych korków.

Wędrując przez plac Puerta del Sol lub popijając przedobiedniego drinka na pobliskim Plaza Mayor, wyobrażamy sobie hiszpańskich inkwizytorów lub walkę byków. Obchody świętych patronów są w Madrycie wyjątkowym doświadczeniem, którego nie można przegapić; ale nocleg należy zarezerwować z wyprzedzeniem.

Atrakcje Barcelony w Katalonii w Hiszpanii

Atrakcje Barcelony w Katalonii w Hiszpanii

 • Park i Pałac Guell, zaprojektowane przez Gaudiego dla barcelońskiego przemysłowca, Eusebi Guell, aby ten miał gdzie zabawiać gości;
 • z parku rozciąga się niezwykle piękny widok na Barcelonę i zatokę; Palau de la Musica Catalana - sali koncertowej zbudowanej w stylu modernistycznym w latach 1905-1908; jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO;
 • Muzeum Picassa;
 • świątynia, La Sagrada Familia - Gaudi pracował nad tą wspaniałą, niedokończonym kościołem przez 40 lat, żartując: „mojemu klientowi się nie spieszy",
 • Ulica La Rambla ożywa wieczorami, kiedy organizowane są tutaj różnego rodzaju uliczne występy.
 • Odwiedź Barcelonę kiedy tylko masz czas, przez cały rok.

Atrakcje Barcelony w Katalonii w Hiszpanii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Barcelonie w Katalonii w Hiszpanii

Barcelona, stolica. Katalonii i drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, leżące nad Morzem śródziemnym, jest niezwykle ekscytującym miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć. Barri Gotic (Dzielnica Gotycka) jest wspaniałym średniowiecznym starym miastem; znajduje się tu także słynna ruchliwa ulica La Rambla. Wiele budynków pochodzi z czasów średniowiecznych, inne są jeszcze starsze, bo z czasów rzymskiego osadnictwa. Katalońska architektura modernistyczna (w pozostałej części Europy znana jako secesja) z lat 1885-1950 pozostawiła, po sobie ważne dziedzictwo. Większość budynków z tego okresu znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Najsłynniejsze są te zaprojektowane przez Antonio Gaudiego (1852-1926). Najbardziej znanym spośród budynków zaprojektowanych przez Gaudiego, jest Casa Mila, dom, którego fasada została zainspirowana wzburzoną morską falą. W czasie budowy dom przezywano La Pedrera (Kamieniołom), bo uważano że jest brzydki.

Największym osiągnięciem Gaudiego jest kościół La Sagrada Familia, która stał się jego obsesją. Nad kształtem świątyni pracował przez 40 lat, począwszy od 1884, a i tak nie ukończył budowy. La Sagrada Familia ma cztery wieże, każda z nich zdobiona jest kolorową ceramiką i kamiennymi gankami, które wyglądają jakby były zrobione z wosku, skapującego ze szczytu wieży. Według projektów Gaudiego wykonano także Casa Batlló oraz Palau i Park Guell. Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdują się także: Pałac Muzyki Katalońskiej oraz Szpital św. Pawła — oba budynki zaprojektowane zostały przez Lluisa Domćnecha i Montanera.

W Barcelonie znajduje się wiele muzeów, do których warto się wybrać: Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii ze znaną kolekcją sztuki romańskiej, Fundacja Joana Miro i Muzeum Picassa, posiadające ważne kolekcje prac tych znanych artystów. Jest też kilka muzeów historycznych i archeologicznych: Miejskie Muzeum Historii, Muzeum Historii Katalonii, Archeologiczne Muzeum Katalonii oraz Barcelońskie Muzeum Morskie.

Atrakcje Palma de Majorki na Majorce w Hiszpanii

Atrakcje Palma de Majorki na Majorce w Hiszpanii

 • jaskinia Drach niezwykły kompleks czterech jaskiń z tysiącem stalaktytów;
 • XV-wieczna La Lonja, czyli jeden z miejscowych miejsc wymiany kupieckiej;
 • krzykliwy Palacio Vivot, narodowy monument, oraz, położony w pobliżu, XIV-wieczny klasztor św. Franciszka:
 • rynek na Avenida Gabriel Aloniar i Villalonga (prawie tak długi jak jego nazwa);
 • zabytkowa katedra z bogato zdobionymi rękopisami i relikwiami świętych.
 • Więcej niż połowa populacji Majorki żyje w mieście Palma de Majorka.
 • Odwiedź Palma de Majorkę po sezonie, by rzeczywiście zwiedzać i w lecie, by korzystać z plaż.
 • Palma de Mallorca

Atrakcje Palma de Majorki na Majorce w Hiszpanii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Palma de Majorki na Majorce w Hiszpanii

Położona na południowym wybrzeżu, Palma de Majorka jest stolicą największej wyspy hiszpańskich Balearów - Majorki. Miasto było okupowane przez Rzymian, Wandali, Bizantyńczyków i Hiszpanów. W XVII wieku port był bazą dla korsarzy i piratów. Wszystko zmieniło się w latach 50. XX wieku, kiedy stały się modne podróże turystyczne, co całkowicie odmieniło Palmę. Każdego roku przybywa tu ponad 10 milionów turystów, dlatego Palma de Majorka nie jest dla spragnionych cichego relaksu.

W mieście przetrwało wiele pięknych budynków z ery przed-turystycznej. Docierając łodzią od strony morza, zobaczymy znaną katedrę gotycką, stojącą powyżej antycznego pałacu Almudaina, zbudowanego przez jednego z królów mauretańskich. Na lewo elegancka promenada z okazałymi hotelami, a także portem dla jachtów. Na prawo przelotne spojrzenie na słynne białe plaże. Powyżej: dostojny, imponujący, biały XIV-wieczny zamek Bellver.

Ten historyczny obraz jest, otoczony przez kosmopolityczne, nowoczesne miasto. W jego sercu znajduje się długi, ocieniony drzewami, plac centralny (Es Born), idealny do odpoczynku - filiżanka kawy, gwar i zamieszanie, sąsiedztwo ekskluzywnych sklepów przy alei Rey Jamie III.

Pomimo turystycznych atrakcji Palma pozostaje historycznym miejscem. Oprócz wielu historycznych budynków jest, tu mnóstwo lokalnych, oryginalnych zabytków. Koniecznie trzeba zobaczyć intrygującą dzielnicę barrios - za katedrą. Tu można znaleźć ciasne uliczki, XV-wieczne budynki i pamiątki z czasów arabskich i. Można podwoić, a nawet potroić, przyjemność przebywania na Majorce: słońce i morze, ekscytujące życie nocne oraz niespodziewane perełki architektury.

Atrakcje Ibizy na Ibizie w Hiszpanii

Atrakcje Ibizy na Ibizie w Hiszpanii

 • muzeum w D'Alt Vila, przedstawia długą historię tego miejsca, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO;
 • małe, ale bardzo interesujące Muzeum Sztuki Współczesnej przy Plaga de la Catedral;
 • plaże Talamanca i FiguereteS:
 • nekropolie Puig des Molins ze szczątkami mieszkańców wyspy, od Kartagińczyków po obecnych mieszkańców.
 • Ku zdziwieniu wielu, gotycko-barokowa katedra jest pod wezwaniem św. Marii Śnieżnej.
 • Odwiedź Ibizę od kwietnia do października, ale w lecie jest bardzo gorąco; zimą temperatury są umiarkowane i jest dużo mniej turystów.

Atrakcje Ibizy na Ibizie w Hiszpanii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik na Ibizie w Hiszpanii

Miasto Ibiza, znane również pod katalońską nazwą — Eivissa –jest stolicą śródziemnomorskiej wyspy o tej samej nazwie. Choć stałych mieszkańców Ibizy jest bardzo mało, liczba osób przebywających tu latem jest całkiem spora, z powodu obecności turystów i sezonowych pracowników obsługujących ruch turystyczny. Główna atrakcja turystyczna — wyjątkowe, szalone nocne zabawy dla młodzieży — bardzo poprawiają wynik ekonomiczny wyspy i miasta.

Miasto Ibiza od wieków jest bramą broniącą wstępu na wyspę. Dostęp do morza nadal ma duże znaczenie. W samym mieście niewiele się zmieniło. Dumne katedry na skalistych wzniesieniach, wąskie uliczki, gmatwanina białych domów — wszystko nadal chromo-Ile przez XVI-wieczne masywne mury.

To wcale nie oznacza, że Ibiza jest nudna. Najmniej tłoczna wydaje się rankiem. To dobry czas na spacer i oglądanie straganów i sklepów lub na śniadanie zjedzone w jakimś przyjemnym miejscu blisko portu, z widokiem na zatokę. Pod koniec dnia życie ponownie zacznie nabierać tempa.

Stare miasto (D'Alt Vila, dokładnie „Wysokie Miasto") należy zwiedzać pieszo. Po przejściu przez łukowatą bramę naprzeciw zwodzonego mostu, otoczoną przez kamienne figurę, idziemy dalej brukowaną ulicą i docieramy do głównego placu. Wspinamy się do katedry, podziwiając wspaniały widok z rozległych tarasów otoczonych wałami. Tutaj można uwierzyć w podróż w czasie do historycznych miejsc, dokładnie pośród zgiełku współczesnego życia.

Atrakcje Sewilli w Andaluzji w Hiszpanii

Atrakcje Sewilli w Andaluzji w Hiszpanii

 • spacer wzdłuż rzeki, ze względu na możliwość relaksu i piękne widoki miasta;
 • bary przekąskowe kuszące wieloma smakołykami;
 • powolnej przejażdżki po mieście w powozie zaprzężonym w konie
 • Wielki Tydzień przed świętami wielkanocnymi;
 • wspaniałe muzea;
 • kościoł św. Anny z XIII wieku, w dzielnicy Triana, z zapierającym dech ołtarzem.
 • W Sewilli lub w jej okolicach toczy się akcja kilku oper: „Carmen" Bizeta, „Fidelio" Beethowena, „Don Giovanniego" i „Wesela Figara" Mozarta i oczywiście. „Cyrulika sewilskiego" Rossiniego.
 • Odwiedź Sewillę raczej nie w lipcu i sierpniu, bo upały w środku lata są bardzo uciążliwe

Atrakcje Sewilli w Andaluzji w Hiszpanii, które może odkryć przed Tobą polski przewodnik w Sewilli w Andaluzji w Hiszpanii

Sewilla jest, polityczną, biznesową i kulturalną stolicą południowej Hiszpanii. Miasto leży nad rzeką Gwadalkiwir, ale połączone jest żeglownymi kanałami z Atlantykiem . W wyniku szybkiego rozwoju ekonomicznego Sewilla stała się dużym ośrodkiem handlowym i przemysłowym. Mimo zgiełku współczesnego miasta nadal pozostaje stolicą andaluzyjskiego folkloru flamenco.

W starych dzielnicach życie toczy się na wąskich uliczkach i na uroczych balkonach. W Sewilli jest, taka ilość ciekawych zabytków, że można tu spędzić wiele dni i po prostu włóczyć się, spacerować, spędzać czas w kawiarniach, by nasiąknąć atmosferą miasta.

Okres romański jest reprezentowany przez różnorodne ruiny, w tym akwedukt. Dobrze zachowana Italica, 8 km od miasta, pozostawia niezapomniane wrażenie i przybliża czasy rzymskiej Sewilli (zwanej wtedy Hispalis). Wpływy mauretańskie są również dobrze widoczne. Meczet Giralda zbudowano z pochyłym podjazdem, aby muzułmanie, na wezwanie muezina, mogli dojeżdżać na plac konno. Po wypędzeniu Maurów, minaret przebudowano na dzwonnicę. XV-wieczna katedra sewilska to tryumf gotyku.

Po drugiej stronie katedry znajduje się Alkazar otoczony pięknym ogrodem. Inny zabytek to pochodzący z XVI wieku ratusz oraz Torre Oro, strażnica o charakterze obronnym. Miasto posiada również wiele pięknych parków. Wart wspomnienia jest park Marii Luisy, powstały w 1929, z okazji Wystawy Ibero-Amerykańskiej.

Inne ogłoszenia

Informacje dot. plików cookies

Nasza strona internetowa używa plików „Cookies” w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Masz możliwość zmiany ustawień dotyczących plików „Cookies” w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dalsze informacje znajdują się w zakładce „Polityka prywatności”.